Portalımız ve Portalımız Dahilindeki Forumumuz ile Sitemizde Paylaşıma Açık Tüm Çalışmalar  Üyelik Gerekmektedir.

Bu Sebeple Portalımıza Ulaştığınızda Görülemeyen Tüm İçeriklere Ulaşmak İçin Bir defaya Mahsus Üye Olunuz.

KatMulkiyeti.Com Portalına Ulaşmak İçin Yukarıdaki Logoya Tıklayınız.

 

Site Kuralları ve Yararlanma Şartları

Site Telif Hakları

 • KatMulkiyeti.Com Sitesinin isim hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm döküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

 • Site içinde yer verilen hukuki çalışma ve incelemelerin her türlü hakları sayfada ismi zikredilen eser sahiplerine aittir. Eser sahibinin isminin zikredilmediği durumlarda, haklar KatMulkiyeti.Com Sitesi Site Yöneticisine aittir. Bu siteden faydalanan konuklarımız, sitenin telif hakkı konusunda eser sahiplerinin tüm talep ve açıklamalarını kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ederler. Hakları saklı tutulmuş eserler, sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz, yayınlanamaz, başka bir yerde kullanılamaz. Site içinde yer alan dökümanlar eser sahiplerinin, eser sahibinin ismi yoksa KatMulkiyeti.Com Sitesi Site Yöneticisinin önceden verilmiş açık muvaffakati olmaksızın başka internet siteleri içine ya da medyalara kopyalamaz.

Site Yararlanma Koşulları, Çekinceler, Site Sözleşmesi:

 1. KatMulkiyeti.Com Sitesi içinde yer alan tüm bilgi ve dökümanlar amatör amaçlarla ve Türk Hukukçuları ve Bina Yöneticilerine yararlı olması gayesiyle hazırlanmıştır. Her ne kadar bu sitenin gerek güncellenmesi gerek her türlü hazırlığı aşamasında son derece itina ve dikkat gösterilmekte ise de, Site içinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ve Site'den verilen linkler nedeniyle hiçbir hukuki sorumluluk kabul edilmez.

 2. Site içinde yer alan hukuki çalışmalar değerli hukukçular tarafından hazırlanmış ve pek çoğu yüksek lisans ve doktora düzeyinde yapılmış çalışmalar olduğundan bilimsel ve güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte KatMulkiyeti.Com Sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği (ve özellikle güncelliği) konusunda hukuki bir güvence vermezler.

 3. Bu sayfalardan okuyucu olarak veya her ne suretle olsun yararlanan tüm konuklarımız, bu sayfalarda yer alan tüm yükümlülük, talep, telif kuralları ve yararlanma koşullarını kabul ettikleri ve bunlara aykırı davranışlarının hukuki ve cezai sorumluluklarını gerektireceğini anladıklarını kabul ve taahhüt ederler.

 4. KatMulkiyeti.Com Sitesi siteye üye seçiminde tek taraflı insiyatife sahibidir. Siteye dilediği kişileri üye yapmak, dilediklerini üye olarak kabul etmemek veya üyelikten dilediği zaman çıkarmak ya da üyelerinin dilediğine dilediği site olanaklarından faydalanma hakkı verme hakkını mahfuz tutmaktadır. Siteye üyeliği ücretli değildir ve dolayısıyla "site üyeliği" üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, tüketicinin korunması hakkında kanuna tabi değildir.

 5. Site iletişim platformlarına gönderilen mesajların yayın hakkı gönderim tarihi itibariyle KatMulkiyeti.Com Sitesine geçer (bilimsel inceleme ve makaleler hariç). Site forum alanlarına ve email gruba gönderilen mesajların bilahare yayından kaldırılması yazarı tarafından talep edilemez.

 6. Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.

 7. Sitenin faaliyet ve hizmetleri ticari bir gaye taşımamaktadır ve site tüm bu faaliyetleri (ücretsiz email, forum, yazışma grubu, bülten, arama motoru) ve yararlanma koşullarını önceden bir duyuru yapmadan değiştirme ya da durdurma hakkını saklı tutar.

 8. Forumumuzun kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Alan ve Forum Yöneticileri tarafından forumdan ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibininin foruma, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır.

 9. KatMulkiyeti.Com Sitesi forum alanları "herkese açık" olarak değil, "özel nitelikte" tasarlanmıştır, üyelerin forum erişim ve yetkileri site yönetimince belirlenir, forumda yazışmak ya da forum ya da siteye erişim "hak" değil, "ayrıcalık"tır.

 10. Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes KatMulkiyeti.Com Sitesinin ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.


Tüm İnternet Forumlarına Özgü Genel Etik Kuralları:

 1. Mesajlarınızın konu bölümlerini ayrıntılı yazarak tüm okuyucular için forumu ve mesajınızı daha anlaşılır kılınız.

 2. Çok kısa ya da anlamsız mesaj göndermeyiniz. Mesajlarınızın anlaşılabilir olması için ifade bütünlüğü, noktalama işaretleri ve gramer kurallarına dikkat ediniz. Unutmayınız bir mesajın değeri okuyucularının anladığı kadardır!

 3. Duygu ve ifadelerinizi daha iyi anlatabilmek için SMILEY olarak adlandırılan simgeleri kullanınız.

 4. Mesajlarınızı internette bağırmak ve saygısızlık ifade olarak görülen ve okunabilirliği azaltan BU ŞEKİLDE TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE yazmayınız.

 5. Mesajlarında renklendirme, kalın yazma, italik yazma, altı çizili yazma, farklı yazı tipi ve boyutu kullanma gibi özellikleri makul ölçülerde ve sadece vurgu gerektiren yerler için kullanınız, mesajınızın tamamında veya büyük kısmında kullanmayınız.

 6. İnternet forumlarında bir sorunun yanıt alabilme olasılığı soruyu soranın sorusunda gösterdiği gayretle DOĞRU orantılı, yanıt verenden yanıt için beklediği gereken çaba ile ise TERS orantılıdır! Soru soranın hiçbir gayret içinde olmadan özensiz bir kaç cümle ile sorduğu soru, yanıt verenin dakikalarını ayırıp ayrıntılı yanıt vermesini gerektiriyorsa sorunun yanıt alma olasılığı yok denecek kadar azdır.

 7. Foruma bir soru yöneltiyorsanız, lütfen kendinizin bildiğiniz konularda (bu ya da başka forumlarda) kaç kişiye yardımcı olduğunuzu göz önüne alınız. Tek taraflı bir bilgi akışı her forumun ruhuna aykırı olduğundan, internetteki tüm forumların temeli KARŞILIKLI yardımlaşmadır. Diğer forum üyelerinin sorularını yanıtlamak veya bildiğiniz konularda yazışmalara katılmak, siz diğer üyelerin görüşlerine müracaat ettiğinizde sizin yanıt alma şansınızı da arttıracaktır.

KatMulkiyeti.Com Sitesi Forum Kuralları:

 1. Foruma gönderilecek mesajlar yukarıda belirtilen "internet forumlarına özgü genel etik kurallarına" uygun olmalıdır.

 2. Bir mesaj sadece ilgili TEK alana gönderilmelidir. Birden fazla alanla ilgili gözüken mesajlar en çok ilgili bulunduğu alana gönderilmelidir. Aynı konu birden fazla kez açılmamalıdır.

 3. Alanlara konusu dışında mesaj gönderilemez.

 4. Forumlara politik veya dini konularla doğrudan ya da dolaylı olarak ilgili mesaj gönderilemez.

 5. Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.

 6. Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve Forum Yöneticileriyle İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.

 7. Forum Alanlarımız -konusu ve katılımcılarının konumları- gereği internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve KatMulkiyeti.Com Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.

 8. Diğer site üyeleri, site yönetimi veya hukukçu meslektaşlar tarafından nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Foruma gönderilecek tüm mesajların hukukçu meslektaşların mesleki yazışma teammüllerine uygun nitelikte olması beklenir. Mesajlar düzgün bir Türkçe'yle ve "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif, hukuki, gerekçeli ve özenli olmalıdır.

 9. Mesajlarda bir olay anlatıyorsa, olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimlerini gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.

 

KatMulkiyeti.Com'un Forum İçeriğini Kolayca İncelemek İçin Tıklayınız.

 

 

2007 ©  KatMulkiyeti.Com        

 Ortak Apartman , Bina, Site , Toplu Konut , Alışveriş Merkezi (AVM) Teknik, Hukuki, Mali Konuları Paylaşım Sitesi 

 KatMulkiyeti.Com 'a yayınlanmak üzere gönderilen her çeşit yazı, yetkililer tarafından incelendikten sonra, kabul edilmesi halinde yayınlanabilir.

Yayınlanan yazılar, ilgili yazıyı hazırlayanın sorumluluğundadır.

 

KatMulkiyeti.Com © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için portaldaki kuralları okuyunuz. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. KatMulkiyeti.Com , ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Komşuluk " ilkelerinden ödün vermeyen Anayapı Yöneticileri ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm kişilere adanmıştır.

Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten kişiler, hukukçular, bina yöneticileri tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.

 

Portala Giriş İçin Tıklayınız.

KatMulkiyeti.Com

 

                                                    info@katmulkiyeti.com                  admin@katmulkiyeti.com